KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckning 11554495

nr 1155 4495

Stefan Johansson

(1876-1955), Sverige

Blyertsteckning, Porträtt. Förlaga till porträttet "Druvan" i Värmlands Museum, avbildad i boken om Stefan Johansson, sid 91. Signerad. 39x33

Stefan Johansson, svensk bildkonstnär född 1876, död 1955.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

6.600 kr

måndag 15 januari 2018
kl 20:26:13

Stefan Johansson

Läs mer om Stefan Johansson